Program Metabolic balance

Metabolic balance je jednou z neúčinnějších metod k získání optimální tělesné hmotnosti

Metabolic balance je založen na 20 letém výzkumu, jehož výsledkem je speciální počítačový program. Tento program sestaví na základě podrobného laboratorního vyšetření vzorku krve a vyplněného dotazníku, týkajícího se zdravotního stavu a užívaných léků, každému účastníkovi individuální jídelní plán. Program je pravidelně aktualizován dle údajů federální potravinové databáze, a je podložen vědeckými studiemi. V roce 2011 obdržel Metabolic Balance cenu Harward Health Award.

Proč je program Metabolic Balance tak účinný?

Princip metody je velmi jednoduchý a efektní. Bez nutnosti užívání potravních doplňků či speciálních koktejlů a vitamínů působí ihned a trvale. Všechny potraviny jsou běžně dostupné v supermarketech. Metoda je pro každého klienta „ušita na míru“. Znamená to, že každý obdrží svůj individuální jídelní plán. Tudíž jídelní plán sestavený pro jednu osobu nelze využít osobou druhou.
Moje zkušenosti s (již více než 600) klienty jsou úžasné. Každý má svůj plán úplně jinak poskládaný, a to jak grámáží potravin, tak druhově. Není se čemu divit, jelikož každý máme jiné vstupní podmínky (váha, zdravotní obtíže), tudíž jiné nároky na množství bílkoviny. Rovněž některé potraviny omezují vstřebávání léků (např. sója lék na hypofunkci štítné žlázy). Metabolický typ určuje poměr sacharidových a bílkovinných složek jídla, zda máme více hořkých potravin, nebo máme zařazeny i sladké druhy zeleniny atd. Vše má jediný cíl – co nejméně zatěžující cestou pro tělo dosáhnout vysněné váhy a zlepšení zdravotních obtíží.
Základní myšlenkou je, že každý člověk je schopen sám produkovat všechny hormony a enzymy potřebné pro vyváženou látkovou výměnu, za předpokladu, že výživou tělu dodává všechny k tomu potřebné stavební látky. Faktem je, že každý člověk s vyváženou látkovou výměnou je schopen si pomocí svých vnitřních signálů vybírat vhodné potraviny. Vyvážená látková výměna je základem harmonického průběhu všech tělesných funkcí.

Zobrazit celé

Jak program Metabolic Balance působí?

Metabolic balance mimo redukce váhy zlepšuje zdravotní obtíže. Zmírňuje alergie a kožní problémy, lymfatické otoky, stabilizuje hladinu krevního cukru, snižuje vysoký tlak a cholesterol. Pomáhá i při migréně, zažívacích obtížích, problémech se spánkem a při klimakteriu. Metabolic balance je vhodný i pro ty, kteří chtějí trvale zlepšit svůj zdravotní stav nebo kondici, pro sportovce i jedince s příliš nízkou hmotností. Metabolic balance příznivě působí i na duševní rovnováhu a zlepšuje schopnost koncentrace. I přes značný úbytek váhy nedochází k úbytku svalové tkáně a vaziva, dochází pouze k odbourávání tukových buněk. Pleť tak zůstává napnutá a krásná, a zároveň hubnete přirozenou cestou v partiích, kde je třeba. Individuální plán znovu nastaví Váš přirozený proces odbourávání tuků v nočních hodinách a spustí Váš metabolismus.

Pro koho není program vhodný?

  • pro těhotné a kojící ženy
  • pro klienty s vážným selháváním ledvin a jater
  • pro děti do 8 let
  • pro klienty odmítající konzumaci jablka
Zobrazit celé

Co vás v programu čeká?

součástí programu je 7 až 10 schůzek s následujícím obsahem

1. Informační schůzka

Probíhá buď formou prezentací 1x měsíčně nebo individuálně na žádost jednotlivce nebo skupiny klientů. Informační schůzka je zdarma

2. Odebrání vzorku krve

Vzorek krve je nezbytný k vyšetření. Vyplnění přiloženého dokumentu.

3. Předání jídelního plánu

Podrobné vysvětlení vlastních fází programu.

4. - 10. Následné schůzky

Osobní setkání s poradcem, konzultace včetně měření. E-mailová a telefonická komunikace po dobu 6 měsíců. Poradce je průvodcem celým programem. Možnost účasti na edukačních prezentacích ke zdravému životnímu stylu.

Skladba potravin

Díky individuálnímu jídelníčku má tělo k dispozici všechny potřebné živiny. Potraviny se nevybírají podle obsahu kalorií, podílu tuků, bílkovin ani cukrů. Jediné kritérium pro výběr je působení daných potravin na hormonální produkci. Tím se aktivuje metabolizmus a podpoří přirozená produkce inzulínu – hormonu, který hraje hlavní roli v procesech látkové výměny. Požadované hmotnosti tak dosáhnete bez trápení se hladem, bez konzumace drahých doplňků stravy a hlavně bez jojo efektu!

Zelenina a bílkoviny jsou základ!

Důležitost zeleniny spočívá ve vysokém obsahu vlákniny a živin. Na rozdíl od bílkovin rovněž působí zásadotvorně, a tak přispívá k acidobazické rovnováze. Stejně významné jsou i kvalitní bílkoviny s výhodnou kombinací esenciálních aminokyselin. Např. libové maso, drůbež, ryby, mléčné produkty, sojové výrobky, luštěniny, semínka a klíčky. Přednost je dávána omega-3 a omega-6 nenasyceným mastným kyselinám, které jsou pro nás nezbytné a lidské tělo je nedokáže samo vyrobit. Ty jsou obsaženy především v kvalitních rostlinných olejích a v rybách. Současně se snižuje konzumace nezdravých nasycených a transmastných kyselin obsažených například ve ztužených rostlinných tucích, umělých tucích a polotovarech. Jídelní plán zahrnuje cukry s dlouhým řetězcem, které mají příznivý dopad na glykémii a tím i na produkci inzulínu v těle. Např. žitný chléb, zelenina a v pozdějších fázích diety i brambory vařené ve slupce. Ovoce je zařazeno z důvodu vysokého obsahu vlákniny a dalších prospěšných látek, vitamínů.

Celý program probíhá ve čtyřech fázích

1
Přípravná fáze
trvá jeden až dva dny. Během ní probíhá příprava těla na změnu a pročištění trávicího ústrojí.
2
Přísná fáze
trvá minimálně čtrnáct dní v průběhu kterých se Vaše látková výměna přizpůsobuje novému způsobu stravování. V této fázi dochází k intenzivní regulaci tělesné hmotnosti a zlepšení zdravotního stavu.
3
Přechodová fáze
která trvá průměrně sedm týdnů. V této fázi si můžete dopřát vámi oblíbené potraviny, které vám v druhé fázi nebyly povoleny a přitom pozorovat změnu reakce těla na jejich konzumaci.
4
Udržovací fáze
přijde na řadu tehdy, kdy jste se svou dosaženou hmotností i zdravotním stavem spokojeni. Není časově ohraničena.

8 základních pravidel stravování Metabolic Balance

1
Jezte třikrát denně. V přísné fázi nejezte ani více, ani méně, ani nic jiného než je uvedeno ve Vašem individuálním jídelním plánu.
2
Mezi jednotlivými jídly dodržujte minimálně 5 hodin přestávku.
3
Jedno jídlo by nemělo trvat déle než 60 minut.
4
Každé jídlo začněte jedním či dvěma sousty bílkoviny (např. maso, ryba, sýr nebo jogurt).
5
Na jedno jídlo použijte jen jeden druh bílkoviny. Ke každému jídlu ale vždy jinou skupinu bílkovin.
6
Po 21 hodině pokud možno již nejezte.
7
Během dne vypijte průběžně minimálně pro Vás vypočítané množství vody. (všeobecně platí: na kg tělesné váhy 35ml vody).
8
Ovoce (mimo jiné denně jedno jablko) jezte až na konci jídla.

Co vás nejčastěji zajímá?

Klikněte na otázku pro zobrazení odpovědi.
Jak program metabolic balance probíhá?
Vámi zvolený poradce metabolic balance Vás bude doprovázet čtyřmi na sebe navazujícími fázemi. V úvodním pohovoru provede poradce anamnézu a zapíše potřebné údaje. Dále bude odebrána krev. Po vyhodnocení krevního vzorku v laboratoři se sjednotí všechny výsledky a údaje. V institutu pak počítačový program vyhotoví na základě získaných dat Váš individuální jídelní plán. Váš poradce Vám předá hotový plán a vysvětlí dopodrobna celý průběh.
Jak dlouho program trvá?
Začínáte první Přípravnou fází, která trvá dva dny. Poté následuje druhá, takzvaná Přísná fáze, ta je v plánu důkladně popsána. Kromě toho budete touto fází doprovázeni Vaším poradcem. Fáze trvá nejméně 14 dní, zpravidla ale déle, dokud jste nedosáhli hmotnosti podle Vašeho přání. V následné třetí Přechodové fázi zavádíte do jídelníčku další nové potraviny. I v této fázi zůstáváte pod doprovodem Vašeho poradce. Program končí čtvrtou, Udržovací fází, která je pak velmi lehce proveditelná a trvale začlenitelná do života. Nyní můžete, díky dodržování dobře známých pravidel, trvale pojistit dosažený úspěch.
Můžu se účastnit programu metabolic balance i bez doprovodu poradce?
Ne, odmítáme samotné odesílání, či předávání jídelních plánů bez odborného doprovodu, protože považujeme kvalitní a kompetentní poradenství za jednu z podmínek úspěchu. Využijte kontakt s Metabolic balance poradcem – bude Vám podporou (i morální) a pomůže Vám překonat případné překážky.
Jsem celý den na cestách – můžu se přesto programu zúčastnit?
Váš jídelní plán je tak dalece všestranný, že si můžete každý den individuálně předem naplánovat. Jídlo si můžete vzít s sebou -buďte vynalézaví – Váš poradce Vám přitom poradí jak na to. Ostatně česká verze Metabolic balance kuchařky na sebe jistě nenechá dlouho čekat.
Proč jsou pětihodinové pauzy mezi jídly tak důležité?
Vaše tělo potřebuje ke strávení přijatého jídla přiměřený čas a oddech. Každá „svačinka“ mezi jídly naruší proces látkové výměny a tělo se Vám za ni odvděčí známými návaly takzvaného vlčího hladu. Dodržujte proto prosím důsledně pětihodinové přestávky mezi jídly.
Musím i později nadále jíst tak jako v Přísné proměnné fázi?
Ne. Když se Vaše látková výměna přizpůsobila novému způsobu stravování a Vy jste dosáhli Vašeho cíle, přecházíte do třetí a čtvrté fáze. Tyto slouží k uvolnění pravidel a k udržení dosaženého úspěchu.
Nadále platí jen několik již zažitých pravidel. Ale buďte bez obav – tak jako mnoho ostatních účastníků programu se naučíte rozpoznat sami, které potraviny Vám dělají dobře a které ne. A jestliže jste si jednou či víckrát zahřešili, pak se prostě mezitím vrátíte na pár dní zpět do Přísné fáze a hned máte zase vše pod kontrolou.
Musím jíst věchny potraviny které jsou uvedeny na mém plánu
Ano, měli by jste. Váš osobní jídelní plán není žádný produkt náhody, ale vychází z Vašich specifických laboratorních výsledků a osobní anamnézy a ty jsou tak jedinečné jako Váš otisk prstů. Vybrané potraviny podporují Vaši látkovou výměnu a dodávají Vám látky které Vám doposud chyběly. Vyzkoušejte i potraviny a způsoby přípravy, které Vám doposud nebyly známé. Váš poradce Vám zprostředkuje recepty, které Vám pomohou se s novým seznámit.
Musím přesně dodržovat udaná množství?
Hlavně ve 2. Fázi je nezbytně nutné, aby jste přesně dodržovali udané množství, neboť tyto údaje korespondují s Vámi udanou cílovou hmotností. Po dosažení vytyčeného cíle konzultujte Vašeho poradce, do jaké míry je možné se od uvedeného množství odchýlit.
Budu mít v Přísné fázi hlad a je možné, že tato změna ovlivní mou výkonnost?
Budete-li se přesně držet plánu, budete jíst méně než před tím a to pomalu a s chutí! Na konci každého jídla budete sytí – jíte třikrát denně potraviny bohaté na energii a nebudete hladovět. Mezi jídly musíte dostatečně pít a takto jste dostatečně zásobeni potřebnou energií. Budete-li v prvních dnech programu pociťovat večer únavu, dopřejte Vašemu tělu odpočinek a běžte prostě o něco dříve spát. Tím podpoříte dosažení Vámi vytyčených cílů.
Jsem přísný ovo-lacto vegetarián. Můžu se přesto zúčastnit programu metabolic balance?
Jestliže z jakéhokoliv důvodu nejíte žádné živočišné bílkoviny a živíte se výlučně ovocem, zeleninou a obilninami, pak se bohužel nemůžete programu metabolic balance zúčastnit.
Můžu se programu metabolic balance zúčastnit i tehdy, chci-li posílit látkovou výměnu, ale nechci ubrat na váze?
Samozřejmě ano. Zohledníme tuto skutečnost při sestavování plánu – například u množství konzumovaných potravin. Pro Vaše zdraví, kondici a vitalitu uděláte i tak něco prospěšného. Konzultujte Vašeho poradce a řekněte mu o Vašich speciálních požadavcích – rád Vám poradí.
Ostatní diety u mne vedly vždy jen ke krátkodobému úspěchu, který dlouho nevydržel. Proč by tomu mělo být u metabolic balance jinak?
Metabolic balance není žádná dieta v běžném slova smyslu. Váš plán je Váš plán. Zohledňuje jedině Vaše laboratorní výsledky, Váš metabolismus a Vaše osobní stravovací zvyklosti. Zajišťuje Vám úspěšnost a současně se učíte vypozorovat, jaké potraviny Vám dělají dobře a jaké nikoliv. Důsledek? Je ve Vašich rukách, zda dosažený cíl udržíte. Váš individuální plán je osobní návod k dlouhodobému úspěchu.
Kolik stojí účast na programu metabolic balance?
Cenu za účast na programu se dozvíte od Vašeho poradce. Ceny mohou být podle regionu variabilní a zahrnují – podle druhu poradenského centra – i nadstandartní výkony. Tak se například stane, že ceny jsou rozdílné i podle toho, zda se účastníte skupinových, či individuálních schůzek s poradcem.

Chcete zredukovat svou váhu?

Pište, volejte. Ráda vám cokoli zodpovím.
+420 792 311 241